Liga Nationala, Etapa 9
U-Banca Transilvania
BC Timba Timisoara
82
62
FIBA EuroChallenge, Grupe - Etapa 4
U-Banca Transilvania
Magnofit Güssing Knights
68
81
Liga Nationala, Etapa 11
U-Banca Transilvania
CS Energia Tg. Jiu
92
72
FIBA EuroChallenge, Grupe - Etapa 6
Atomerőmű SE Paks
U-Banca Transilvania
68
81
Liga Nationala, Etapa 12
CS Universitatea Cluj
U-Banca Transilvania
70
108
Liga Nationala, Etapa 13
U-Banca Transilvania
BC Mures Tg. Mures
23.12.2014 18:45 DIGISPORT
Cluj-Napoca, Sala Polivalenta (noua)

Rezultatele meciurilor la juniori

Categoria: Juniori Data: 16.11.2012 13:14:47

Turneul U13, la Cluj, in Sala de sport a Liceului "Onisifor Ghibu"

Vineri, 16 noiembrie:
16.30 "U" Mobitelco 2 Cluj Napoca - BC Mures Tg. Mures 33-58

Sambata, 17 noiembrie:

11.00 CSS Gheorgheni - U-Mobitelco 2 Cluj Napoca 35 - 39
19.00 "U" Mobitelco 2 Cluj Napoca - CSS N. Mozes Tg. Secuiesc 53 -36

Duminica, 18 noiembrie:
9.00 CSM Miercurea Ciuc - U-Mobitelco 2 Cluj Napoca 24 - 65


Turneu U13, la Baia Mare:

Vineri: 16 noiembrie:

ora 17.30: "U" Mobitelco 1 - "U" Mobitelco 3   84 - 34

Sambata, 17 noiembrie:

ora 9.00:  Labradors Targu Mures - "U" Mobitelco 1   9 - 168

ora 10.30: "U" Mobitelco 3 - BC Olimpic 2 Baia Mare 86 - 29

ora 15.00: "U" Mobitelco 1 - BC Olimpic 2 Baia Mare 109 - 18

ora 16.30:  Labradors Targu Mures - "U" Mobitelco 3 14 - 84

Duminica, 18 noiembrie:

CSS Ramnicu Valcea - "U" Mobitelco (U18) 31-120

CSS Bega Timisoara - "U" Mobitelco 2 (U 16, la Timisoara) 70 - 27

Luni, 19 noiembrie:

19.30 Timba Timisoara - "U" Mobitelco (Liga a II-a, la Timisoara) 78-58


Stiri Juniori

Trei juniori la Cupa Balcanica

Trei juniori la Cupa Balcanica

16.12.2014 12:21:16
Federatia Romana de Baschet organizeaza, in perioada 17-21 decembrie 2014, in Sala “Arena de Baschet” si Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”, intrecerile Cupei Balcanice U16, masculin si... » continua
Premiati la Gala "10 pentru Cluj"

Premiati la Gala "10 pentru Cluj"

12.12.2014 16:31:24
Echipele de juniori U18 si Minibaschet ale clubului nostru, campioane nationale in sezonul 2013-2014, au fost premiate astazi de catre Primaria Cluj-Napoca, in cadrul Galei „10 pentru Cluj – Juniorii... » continua
Babybaschet: Locul 1 si 3 la Cupa Recunostintei de la Mures

Babybaschet: Locul 1 si 3 la Cupa Recunostintei de la Mures

06.12.2014 10:06:26
UPDATE: U-Mobitelco 1  (antrenor Aurora Dragos) a castigat trofeul "Cupa Recunostintei - In Memoriam Nicolae Viciu", iar  U-Mobitelco 2 (antrenor Simona Musat) s-a clasat pe locul 3. Doua echipe de babybaschet... » continua
Program si rezultate meciuri juniori

Program si rezultate meciuri juniori

05.12.2014 21:45:22
Vineri, 5 decembrie 2014 U18: U-Mobitelco - Olimpic Baia Mare 103-59 Duminica, 7 decembrie 2014, U16, faza de calificare, etapa a 9-aACS Baller Bucuresti  - U-Mobitelco 86-83 U13, Faza de Calificare, etapa... » continua
U16: Klein, Vida si Chioreanu, convocati la lotul national

U16: Klein, Vida si Chioreanu, convocati la lotul national

03.12.2014 12:39:32
Sportivii nostri Alexandru Klein, David Vida si Davis Chioreanu (foto) au fost convocati de catre Federatia Romana de Baschet in perioada 13-21 decembrie 2014, la actiunile echipei nationale U16 a Romaniei. Selectionerul... » continua