Baschet pentru copii - cursuri de initiere

Categoria: Juniori Data: 18.09.2012 11:35:23

Clubul nostru organizeaza cursuri de initiere in baschet pentru copii nascuti in 2002, 2003, 2004, 2005 si 2006 in cinci sali din Cluj. Parintii interesati sa-si orienteze copiii spre baschet pot contacta telefonic antrenorii grupelor noastre, pentru a afla informatii suplimentare.


- Cartierul Zorilor: Sala Scolii Generale "Radu Stanca" (fosta Scoala Generala nr 10), strada Zorilor nr 17
antrenori: Mioara Iurian (telefon 0723 30 77 30) si Andrei Cosma
orar: luni, marti si joi de la ora 16.00 - 17.00 (baieti nascuti 2004 si 2005)

- Cartierul Grigorescu: Sala Liceului Teoretic "Onisifor Ghibu", strada Alexandru Vlahuta nr 12
antrenori: Sergiu Popa (telefon 0744 59 10 02)si Antonio Rosca
orar: marti si joi de la ora 16.00 - 17.00 (baieti nascuti 2004 si 2005)

- Cartierul Marasti: Sala Scolii "Ion Agarbiceanu", strada Gradinarilor nr 1 (langa Kaufland Marasti)
antrenor: Anca Rodina (telefon 0751 03 55 63)
orar: luni de la ora 17.00 - 18.15 si vineri de la ora 16.00 - 17.00 (baieti nascuti in 2002, 2003, 2004, 2005)

- Cartierul Zorilor: Sala UMF,  strada Louis Pasteur nr 6
antrenor: Gyorgy Grunwald (telefon 0756 64 21 28 sau 0723 03 32 02)
orar: luni si miercuri de la ora 16.30 - 17.30 (baieti nascuti in 2004, 2005, 2006)

- Centru: Sala Liceului "Emil Racovita", strada Mihail Kogalniceanu nr 9 - 11
antrenor: Aurora Dragos (telefon 0722 21 23 79)
orar: marti si joi de la ora 16.15 - 17.15 (baieti copii nascuti 2004 si 2005)

- Centru: Sala Liceului "Emil Racovita", strada Mihail Kogalniceanu nr 9 - 11
antrenor: Delia Dragoste (telefon 0744 86 70 12)
orar: luni si miercuri de la ora 16.15 - 17.15 (fete nascute 2004 si 2005)

Va asteptam alaturi de noi!

Stiri Juniori

U13: Programul turneului din Slovacia

U13: Programul turneului din Slovacia

03.07.2015 12:48:12
Echipa de U13 a clubului nostru (copii nascuti in anul 2002) va participa la Turneul International din Slovacia "E.T.S. Cup", ce va avea loc la Michalovce.Iata programul jocurilor: Vineri, 03 iulie 2015 16.00 CS... » continua
Minibaschet: Participam cu 4 echipe la Mangalia!

Minibaschet: Participam cu 4 echipe la Mangalia!

03.07.2015 11:21:24
Clubul nostru participa cu patru echipe la Liga Nationala de Minibaschet, ce debuteaza luni, 6 iulie si se incheie sambata, 11 iulie, la Mangalia.Meciurile au loc in aer liber la Baza Sportiva Pescarus si la Liceul... » continua
Minibaschet:Componenta grupelor rosii si galbene -  Mangalia

Minibaschet:Componenta grupelor rosii si galbene - Mangalia

30.06.2015 12:17:50
In urma disputarii Turneelor "Dl. Goe joaca Baschet" Federatia Romana a anuntat componenta grupelor rosii (pentru locurile 1-32) si galbene (pentru locurile 33 - 64) si grupa albastra (pentru locurile de la 65 in... » continua
Babybaschet: U-Mobitelco 1, vicecampioana nationala!

Babybaschet: U-Mobitelco 1, vicecampioana nationala!

27.06.2015 14:36:25
Echipa noastra de babybaschet U-Mobitelco 1 a castigat medaliile de argint, dupa ce a pierdut in finala cu CS Otopeni, scor 27-32.Componentii echipei medaliate cu argint: Rares Andrei Nistor (2005), Vlad Dan Ciumbrudean... » continua
Babybaschet: Program si rezultate, ziua a 6-a de la Mangalia

Babybaschet: Program si rezultate, ziua a 6-a de la Mangalia

26.06.2015 22:00:20
Echipa U-Mobitelco 1 joaca cu medaliile de aur pe masa, U-Mobitelco 2 joaca pentru 15-16, U-Mobitelco 3 pentru 47-48, echipa a patra a clubului nostru pentru 57-58 si echipa a 5-a pentru 31-32. Iata programul meciurilor... » continua